Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

        Myšlenkami o způsobu krmení vlkodavů se zabývají nejen kolemjdoucí ("Nechoď tam, nebo tě sežere!"), ale i majitelé vlkodavů.

        Potřeby a nároky každého psa se liší a stejně tak se liší názory lidí na správné krmení, přesto existuje několik obecných zásad, které je dobré dodržovat.

        Vzhledem k objemu krmiva, který vlkodav potřebuje, je vhodné krmit vlkodava vícekrát denně. Štěně, které si přivedeme domů, bývá krmeno obvykle 4x denně. Po čase se přechází na krmení 3x denně a obvykle ve věku kolem jednoho roku, kdy je ukončeno období nejrychlejšího růstu, bývá pes krmen 2x denně. Krmení rozdělené do ranní a večerní dávky je vhodné dodržovat po celý život vlkodava.

       Poměrně dlouho bylo chovateli i veterináři doporučováno při krmení vlkodavů dávat misku do zvýšené polohy (do výšky hrudníku) z důvodu prevence torze žaludku. Poslední dobou se od toho trendu naopak ustupuje s tím, že miska umístěná ve vyšší poloze umožňuje psovi pohodlnější  krmení, tím pádem pes žere rychleji a riziko torze se při hltání naopak zvyšuje. Kompromisem, na který je ale ne každý pes ochoten přistoupit, je krmení vleže.

        Pes by měl mít vždy k dispozici čistou vodu, což je zásada zvláště důležitá při krmení granulemi. 

      Než bude otázka krmení vlkodavů zcela zpracována, nabízíme povídání paní Kristýny Ustohalové o krmení syrovou stravou. Na toto téma doporučujeme také např. webové stránky www.manwe.eu, web BARF Club nebo skupinu BARF Club na Facebooku.

        O tom, jak se vybírají kvalitní granule si můžete zatím přečíst v angličtině.

        Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své zkušenosti s krmením vlkodavů v následujících anketách:

Čím krmíte svého vlkodava?
Granulemi
7
Syrovou stravou
2
Vařenou stravou
0
Kombinací uvedených možností
9
Celkem hlasovalo: 18
Kolik měsíčně utratíte za krmení jednoho vlkodava?
méně než 500,- Kč
1
500,- - 1.000,- Kč
4
1.000,- - 2.000,- Kč
14
2.000,- - 3.000,- Kč
1
více než 3.000,- Kč
0
Celkem hlasovalo: 20
Se kterými granulemi máte dobrou zkušenost?
0
1
0
1
1
5
3
1
0
2
1
0
2
0
1
0
1
3
0
5
1
4
Hlasovat
Celkem hlasovalo: 15
 
BlueBoard.cz
TOPlist